Wioska indiańska

Macie Państwo jedyną i niepowtarzalną okazję, by przenieść się do indiańskiego obozu, niczym wyjętego ze zdjęć Dzikiego Zachodu oraz poczuć się jak prawdziwy Indianin! W naszym obozie zobaczyć oraz dotknąć możecie eksponatów jak różnego rodzaju pióropusze, broń, stroje, czy nawet prawdziwy indiański skalp. A to tylko mały wycinek naszej wieloletniej kolekcji. Doświadczeni przewodnicy opowiedzą Państwu o życiu codziennym i zwyczajach Indian Ameryki Północnej, a także o ich rytuałach religijnych czy wojennych.

Obozowisko rycerskie

Wizyta w obozowisku rycerskim pozwoli przenieść się w odległe czasy wieków średnich, gdy to na ziemiach polskich rządzili królowie i książęta, a rycerze – dla których honor był wartością nadrzędną – walczyli z wrogami, spotykali się na turniejach, stawali w obronie honoru i czci pięknych dam, a wieczorami na dworach uczestniczyli w hucznych balach i wystawnych ucztach.

 

Ośrodek edukacji przyrodniczo – łowieckiej

Ośrodek edukacji przyrodniczo – łowieckiej, czyli muzeum spreparowanych zwierząt. Zobaczyć tam można około 200 gatunków zwierząt niemal z całego świata. Lew, słoń, lampart, niedźwiedź i krokodyl to tylko kilka z nich Wszystkie zwierzęta wyeksponowane w naturalnej scenerii stwarzają wrażenie wycieczki w odległe i egzotyczne zakątki świata.

 

Oferta świąteczna

W okresie świątecznym zapraszamy grupy zorganizowane na zajęcia  przybliżające tradycje i zwyczaje  świąt Bożego Narodzenia. W trakcie zajęć przewidziane jest wspólne lepienie pierogów i/lub uszek, śpiewanie kolęd, ale również opowieści o dawnych oraz obecnych zwyczajach związanych z przygotowaniami do oraz przeżywaniem tych rodzinnych świąt. Skąd wzięła się choinka? Czy prezenty wszędzie przynosi Święty Mikołaj? Kiedy bez konsekwencji można obrzucić sympatię zbożem? Na te i inne pytania udzielimy odpowiedzi podczas naszych warsztatów.