Wizyta w obozowisku rycerskim pozwoli przenieść się w odległe czasy wieków średnich, gdy to na ziemiach polskich rządzili królowie i książęta, a rycerze – dla których honor był wartością nadrzędną – walczyli z wrogami, spotykali się na turniejach, stawali w obronie honoru i czci pięknych dam, a wieczorami na dworach uczestniczyli w hucznych balach i wystawnych ucztach.

Zwiedzając obozowisko rycerskie przenieść się będzie można nie tylko w kręgi kultury rycerskiej, ale też w czasy zabobonów, polowań na czarownice, toporów katowskich i madejowych łoży.

W obozowisku rycerskim zobaczą Państwo ekwipunek rycerzy – zbroje, topory, miecze itp. Narzędzia kar i tortur, chatkę czarownicy, machiny wojenne i oblężnicze. Będzie też można wysłuchać opowieści i legend średniowiecznych, wziąć udział w procesie czarownicy czy mini turnieju rycerskim. Odwiedzając nasze obozowisko poznasz smak wieków średnich, czas dwóch kontrastów: kultury dworskiej, rycerskiej i kultury plebejskiej, pełnej przesądów, wiary w gusła i czary.

Serdecznie zapraszamy szkolne, przedszkolne grupy zorganizowane na jedyną w swoim rodzaju lekcję historii świeżym powietrzu.

W programie naszej 2,5 godzinnej wycieczki oprócz zwiedzania obozowiska z przewodnikiem, który poprowadzi animacje oraz opowieściami przybliży nam te odległe czasy, proponujemy.

– zapoznanie się z ekwipunkiem rycerskim (zbrojownia)

– zwiedzanie chatki czarownicy

– katownia – dawne narzędzia kar i tortur

– średniowieczne machiny wojenne

– wysłuchanie opowieści i legend

– strzelanie z łuku

– rycerski tor przeszkód

– mini turniej rycerski

– rzut orzechem do celu

– rzut podkową

– rzut włócznią

– przeciąganie liny

– uczta przy ognisku z kiełbaskami, przywiezionymi przez uczestników

– sklepik z pamiątkami

 

Zapraszamy grupy zorganizowane do skorzystania z naszej oferty od połowy kwietnia do połowy października w godzinach:  8.30-11.00,  11.30-14.00,  14.30-17.00. Wymagana  wcześniejsza rezerwacja terminu pod nr tel. 500 256 961.

UWAGA: Do 10-tego maja atrakcyjne promocje.

Kształt programu, a także rodzaj i ilość zabaw dostosujemy do wieku, możliwości i chęci uczestników. Dla młodszych dzieci ilość zabaw jest oczywiście większa.

Uczestników prosimy o zaopatrzenie się w dopasowany do warunków strój – w razie niepogody kurtki przeciwdeszczowe oraz kalosze. W razie deszczu zajęcia odbywać się będą pod zadaszeniami