Pobyt w naszej wiosce uatrakcyjni bogaty program, jaki mamy do zaoferowania. Każde dziecko odwiedzając nas będzie miało okazję spróbować swoich sił w takich  konkurencjach jak:  tor przeszkód, rzuty rzutkami do celu, połów rybek, strzelanie z łuku – to tylko niektóre z nich. Dawniej ćwiczenia takie miały na celu przygotowanie młodzieży indiańskiej do dorosłego życia. Po zmaganiach fizycznych będzie można odpocząć przy pięknych opowieściach snutych przez przewodników, przekazujących w prosty i zrozumiały sposób  stare mądrości życiowe aktualne również dzisiaj. Opowieści przybliżą też naszym gościom życie i zwyczaje tej odległej i pięknej kultury. Mamy też przygotowane indiańskie pieśni i tańce mówiące o ich życiu.

Serdecznie zapraszamy szkolne, przedszkolne grupy zorganizowane na jedyną w swoim rodzaju lekcję historii, geografii, ekologii na świeżym powietrzu.

W programie naszej 2,5 godzinnej wycieczki oprócz zwiedzania skansenu z przewodnikiem, który opowie o życiu i kulturze Indian, proponujemy:

– indiański tor przeszkód

– malowanie twarzy

– strzelanie z łuku

– indiańskie pieśni i tańce

– połów rybek

– wyścigi węży

– rzut włócznią/rzutkami

– pieczenie przywiezionych przez siebie kiełbasek

– sklepik z pamiątkami

– makiety prezentujący życie Indian

– indiański placyk zabaw

– indiańskie totemy

– zwiedzanie mini zoo

 

Zapraszamy grupy zorganizowane do skorzystania z naszej oferty od połowy kwietnia do połowy października w godzinach:  8.30-11.00,  11.30-14.00,  14.30-17.00. Wymagana  wcześniejsza rezerwacja terminu pod nr tel. 500 256 961.

UWAGA: Do 10-tego maja atrakcyjne promocje.

Kształt programu, a także rodzaj i ilość zabaw dostosujemy do wieku, możliwości i chęci uczestników. Dla młodszych dzieci ilość zabaw jest oczywiście większa.

Uczestników prosimy o zaopatrzenie się w dopasowany do warunków strój – w razie niepogody kurtki przeciwdeszczowe oraz kalosze. W razie deszczu zajęcia odbywać się będą pod zadaszeniami.